مالدیو کشوری جزیره ای و کم ارتفاع می باشد که در اقیانوس هند و جنوب آسیا واقع شده است.
این کشور جزیره ای هم از نظر جمعیت و هم از نظر مساحت به عنوان کوچکترین کشور قاره آسیا وهمچنین به این علت که تنها ۱.۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، به عنوان کم ارتفاع ترین کشور جهان نیز شناخته می شود.
پایتخت آن ماله نام دارد که دارای مرز مشترک آبی با سریلانکا می باشد.
این کشور حدود ۴۲۷۰۰۰ نفر جمعیت و ۲۹۸ کیلومتر مربع مساحت دارد. مالدیو دارای ۱۱۹۲ جزیره ی مرجانی است که یکی از جذابیت های این کشور به شمار می رود. از میان این جزیره های مرجانی تنها ۲۰۰ جزیره ی آن مسکونی است و ۸۸ جزیره ی آن از اقامتگاه های گردشگری تشکیل شده است.
زبان رسمی کشور مالدیو دیوهی نام دارد. این کشور جزیره ای کوچکترین کشور مسلمان دنیاست و مردم آن از دین اسلام تبعیت می کنند. مردمان این کشور بسیار متعصب و مذهبی هستند اما رفتار دوستانه و خونگرمی با توریست ها و گردشگران دارند. در کشور مالدیو پیروی از هر دین و مذهب دیگری ممنوع و قابل پیگرد قانونی می باشد.
این کشور جزیره ای توسط یک شاهزاده ی هندی تبعیدی تاسیس شده است اما جزایر مالدیو از خیلی قبل تر مستعمره ی هندوستان بوده است.
دمای هوای مجمع الجزایر مالدیو تحت تاثیر اقیانوس هند بین ۲۴ تا ۳۳ درجه سانتی گراد متغیر است. فصل های این کشور را دو فصل بارانی و خشک تشکیل می دهند که فصل بارانی از اواخر آوریل شروع شده و تا اواخر اکتبر با باد و طوفان همراه می باشد.
کشور مالدیو به شدت به صنعت گردشگری خود وابسته است و به همین علت دارای هتل ها و اقامتگاه های لوکس، جذاب و دیدنی می باشد که بهترین امکانات را برای مهمانان و مسافران خود ارائه می دهند.
از جاذبه ها و اماکن گردشگری کشور مالدیو می توان به مسجد السلطان جامع ماله، کاخ مولی آگه، جزایر زیبای هیتادهو، ماراندهو، تایفوشی و… اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید