بالی نام جزیره ای است که در بزرگترین کشور مسلمان جهان یعنی کشور اندونزی واقع شده است. بالی یکی از زیباترین و مشهورترین جزایر اندونزی به شمار می رود که در جنوب خط استوا قرار گرفته است.
این جزیره که یکی از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار می رود، دو اقیانوس آرام و اقیانوس هند را به یکدیگر متصل می کند و به همین دلیل از آب و هوای بسیار خوبی و متفاوتی برخوردار است.
جزیره ی بالی بیش از ۳ میلیون نفر جمعیت دارد که اکثرا اهل اندونزی هستند. همچنین در سال های اخیر از استرالیا و اروپا نیز به این جزیره مهاجرت کرده اند که دلیل آن رشد فراوان صنعت در این جزیره بوده است.
این جزیره دارای مساحتی بالغ بر ۵۶۲۰ کیلوکتر مربع می باشد و خاک آن خاکی حاصلخیز برای کشاورزی می باشد. در شمال و جنوب کوهای مرکزی جزیره ی بالی زمین های حاصلخیزی وجود دارد که از آنها برای کاشت برنج استفاده می کنند به طوری که مزارع پلکانی برنج بالی شهرت جهانی دارد.
این جزیره از لحاظ آتشفشانی نیز فعال می باشد و یک آتشفشان معروف با نام گودان آگانگ دارد. گودان آگانگ مادر آتشفشان ها به شمار می رود که بیش از ۳۰۰۰ متر ارتفاع دارد.
دین رسمی مردم جزیره ی بالی هندو می باشد. آیین هندو یکی از قدیمی ترین مذهب های زنده ی جهان است که ۱ میلیارد نفر از آن پیروی می کنند.
طبیعت زیبا، پوشش گیاهی متنوع، دنیای منحصر به فرد زیر آب، شالیزارهای پلکانی برنج، رودها و آبشار ها از گنجینه های این جزیره ی زیبا به شمار می روند.
از جاذبه ها و اماکن دیدنی جزیره ی بالی می توان به موزه ی بالی، معبد مادر، سواحل نوزا دوآ و… اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید