شهر سنگاپور پایتخت کشور سنگاپور می باشد که در شبه جزیره مالایا واقع شده است و از شرق به تنگه مالاکا و از شمال به مالزی منتهی می شود.
این کشور از سال ۱۸۲۴ تا ۱۹۶۳ میلادی به عنوان یکی از کشورهای مستعمره انگلستان بوده است.
در سال ۱۹۴۲ نیروهای انگلیسی مجبور به ترک این کشور شدند زیرا ژاپنی ها حمله کرده و آن را اشغال نمودند. با گذشت ۲۰ سال سنگاپور توانست به عنوان یک کشور مستقل شناخته شود.
این کشور امروزه به یک مرکز مهم صنعتی، تجاری و توریستی و یکی از بنادر مهم جهان با بیش از ۱۰۰ خط دریایی و هوایی تبدیل شده است.
سنگاپور از لحاظ ذخایر معدنی شهر فقیری است اما اقتصاد آن که به بخش خدمات، چینی و سراميك، تولیدات الکترونیکی و صنایع دستی و توريسم وابسته است، پیشرفت چشم گیری داشته است و آن را به یکی از ثروتمند ترین مناطق جهان تبدیل کرده است.
۴۰ درصد افراد مقیم این کشور پیرو مذاهب بودایی و تائو هستند. ۱۸ درصد جمعیت آن مسیحی، ۱۴ درصد مسلمان، ۵ درصد هندو و ۶ درصد نیز پیرو ادیان دیگر هستند. ۱۷ درصد از جمعیت نیز پیرو هیچ مذهبی نیستند.
سنگاپور دارای آب و هوای معتدل بوده و اکثر اوقات سال میانگین هوا بین ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتی گراد است. آوریل گرم‌ترین ماه سال و ژانویه خنک‌ترین ماه سال در این منطقه است.
به طور میانگین ۱۷۸ روز سال در سنگاپور بارانی است. همچنین بهار و تابستان در این شهر معمولا خشک و بی باران است و به همین دلیل بهترین زمان سفر به این کشور محسوب می شود.
پونگال، چینگای، سال نوی چینی، جشنواره مد، جشنواره بین المللی فیلم و … از جمله جشنواره ها و فستوال های مهم این کشور محسوب می شوند.
از اماکن گردشگری سنگاپور می توان به فلایر سنگاپور، پارک مرلیون، اسکله کلارک، جاده باغ، باغ های گیاهشناسیو … اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید