مراکش کشوری است با تاریخ کهن که در شمال غرب قاره آفریقا واقع شده و به داشتن طبیعت زیبا و سواحلی طولانی و بکر معروف است. پایتخت این کشور شهر رباط است و حکومت از نوع پادشاهی مشروطه می باشد.
نزدیکترین کشور آفریقایی به قاره اروپا، مراکش است که فاصله ۱۵ کیلومتری با کشور اسپانیا دارد. به دلیل همین فاصله کم، این کشور به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای اروپاییان تبدیل شده است. مراکش یکی از موفق ترین کشورهای آفریقایی در زمینه جذب گردشگر است و سالانه در حدود ۱۰ میلیون گردشگر جذب می کند. در سال ۲۰۱۶ سهم مراکش از گردشگران قاره آفریقا حدود ۱۹ درصد بود.
این کشور از نظر آب و هوایی به چند بخش تقسیم می شود. در قسمت شمالی، کشور تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ای است و قسمت غرب و شمال غربی از آب و هوای اقیانوس اطلس تاثیر می گیرد و مناطق جنوبی از آب و هوای گرم و بیابانی برخوردار است. بهترین زمان سفر به این کشور ماه های فروردین و اردیبهشت و همینطور از شهریور تا آبان می باشد.
مهم ترین بندر مراکش، کازابلانکا است که از بزرگترین شهرهای این کشور محسوب می شود و جاذبه های طبیعی و تاریخی آن توانسته شهرت جهانی برای این شهر به همراه داشته باشد. از دیگر شهرهای معروف مراکش می توان به فاس، مراکش، اگادیر، طنجه و… اشاره کرد.
در سفر به مراکش می توانید از کمپانی های بین المللی و یا مراکشی، خودرو اجاره کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید مسیرهای ممنوعه است. بعضی از کمپانی های اجاره دهنده خودرو اجازه تردد در بعضی جاده ها را نمی دهند و شما باید از قبل این موضوع را بررسی کنید. برای شما که توریست هستید بهتر است از کمپانی های بین المللی خورو اجاره کنید زیرا ممکن است کمپانی های محلی مبلغی اضافه را بابت هزینه کارواش و… از شما دریافت کنند.
برای اخذ ویزای مراکش باید اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار و گواهی تمکن مالی و گردش حساب ارائه دهید و خانم های خانه دار باید اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر خود را ارائه دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید