کوش آداسی به معنای جزیره کبوتر، شهری ساحلی در استان آیدین کشور ترکیه است که در نوار ساحلی دریای اژه قرار گرفته است.
قدمت این شهر به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد بر می گردد و ساکنین آن مردمانی بودند که از فلات مرکزی آناتولی به این مکان مهاجرت کرده بودند.
آب و هوای مدیترانه ای و داشتن آثار تاریخی جذاب و طبیعت زیبا این شهر را به یکی از مقاصد گردشگری محبوب میان مسافران به ویژه هموطنانمان تبدیل کرده است.
این شهر همچنین به دلیل داشتن مناظر زیبا، هتل های لوکس و امکانات رفاهی فراوان به یکی از مقاصد سفرهای عاشقانه تبدیل شده و بسیاری از زوج های جوان این شهر را برای ماه عسل خود انتخاب می کنند.
بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی برای کسانی که به دنبال لذت بردن از آفتاب و تفریحات آبی هستند، از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور است. اما اگر می خواهید سفرتان از نظر هزینه مقرون به صرفه تر باشد می توانید از اواخر اردیبهشت تا اواسط خرداد اقدام نمایید.
در اسکله های این شهر بندری به صورت روزانه تورهایی با قایق و یا کشتی برگزار می شود که در صورت استفاده از این تورها می توانید منظره زیبای غروب خورشید را در میان آب ها به تماشا بنشینید.
به دلیل داشتن آب و هوای مدیترانه ای محصولات کشاورزی مانند زیتون، انگور و انجیر در این شهر تولید می شوند و بهترین انجیر کشور ترکیه را می توانید در کوش آداسی تهیه کنید.
از آنجایی که پرواز مستقیمی از تهران به کوش آداسی وجود ندارد کلیه پرواز ها به مقصد ازمیر انجام می شود و بقیه مسیر به صورت زمینی طی می شود.
فاصله فرودگاه بین المللی عدنان مندرس ازمیر تا شهر کوش آداسی حدود ۹۸ کیلومتر است.
کوش آداسی اماکن دیدنی زیادی دارد که از جمله آن می توان به جزیره کبوتر، جزیره ساموس، غار کاراجا، پاموک کاله و … اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید