< خانه اماکن گردشگری چهارشنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۷

برج های شعله باکو

برج های شعله باکو

برج های شعله باکو بلندترین برج های کشور آذربایجان به شمار می آیند. این برج ها از نظر ظاهری تفاوتی ندارند و شبیه به شعله های آتش هستند اما از نظر ارتفاع با هم متفاوتند. بلند ترین برج ارتفاعی در حدود ۱۹۰ متر دارد و کوچک ترین آن ها ۱۴۰ متر می باشد.
ساخت برج های شعله باکو به عهده ی یکی از معروفترین شرکت های طراحی و مهندسی آمریکایی بوده است و از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ به طول انجامیده است.
بلندترین برج که برج شماره ی ۱ نام دارد و ارتفاعی ۱۹۰ متری دارد شامل ۳۹ طبقه است، کاربری مسکونی دارد. چشم انداز این برج رو به دریای خزر است و انواع امکانات رفاهی شامل سالن های ورزشی، استخر، آبگرم و … برای اهالی این برج در نظر گرفته شده است.
برج شماره ی ۲ شامل ۳۷ طبقه است و ۱۶۰ متر ارتفاع دارد و شرقی ترین برج محسوب می شود. هتل فیرمونت در این برج قرار گرفته است که شامل ۳۱۸ اتاق است. این هتل جزو هتل های پنج ستاره ی باکو محسوب می شود و اتاق های لوکس آن از شهرت زیادی برخوردار است. همچنین در این هتل امکان برگزاری جشن های عروسی و جلسات رسمی وجود دارد.
برج شماره ی ۳ که از بقیه برج ها کوتاه تر است و ۱۴۰ متر ارتفاع دارد، شامل ۳۸ طبقه است. این برج مخصوص دفاتر و اداره های برج های شعله است و مرکز تجاری محسوب می گردد.
این برج ۳۳۰۰۰ فروشگاه تجاری را در خود جای داده است که بسیاری از آن ها خالی می باشند و هنوز بازگشایی نشده اند. نکته ی جالب توجه حضور دفتر نمایندگی شرکت خودروسازی لامبورگینی در طبقه همکف این برج است.
فضای میانی برج های شعله با انواع رستوران ها، سینما و استخر پر شده است و بازدید کنندگان می توانند از آن ها استفاده کنند. در این فضا علاوه بر امکانات تفریحی، پارکینگی با ظرفیت ۵۰ اتومبیل نیز وجود دارد.

سایر جاذبه های گردشگری باکو