یکی از بنا های قدیمی شهر استانبول برج گالاتا می باشد.این برج حدود هفتصد سال پیش در دوران بیزانس،امپراطوری رم شرقی با نام مسیح ساخته شد و هنوز هم به زبان لاتین به همین نام شناخته میشود.برج مسیح یا گالاتای امروزی با ارتفاعی حدود ۶۷ متر، سالیان سال به عنوان بلندترین برج استانبول شناخته میشد.

برج گالاتا در بخش اروپایی استانبول ،شمال خلیج شاخ طلایی(گلدن هورن) در محله بی اوغلو واقع شده است.این برج در محلی تپه ای و با ارتفاع از سطح دریا ساخته شد تا بتوانند از آن به عنوان دژ و قلعه دفاعی استفاده کنند.

در گذشته این برج برای نظارت بر رفت و آمد کشتی های نظامی دشمنان امپراتوری بیزانس احداث شد ودر دوره امپراطوری عثمانی به زندان،برج دیده بانی و آتشنشانی تبدیل شد و به همین دلیل بارها طبقات فوقانی آن تعمیر و بازسازی شد.

برج گالاتا دارای ۹ طبقه و وزنی حدود ده هزارتن است.این برج یک سمبل برای استانبول به شمار میرود،بنایی که با بالا رفتن از آن ،چشم اندازی فوق العاده از شهر استانبول،منطقه شاخ طلایی و سواحل زیبای دریای مرمره را مشاهده خواهید کرد.در آخرین طبقه این برج یک کافه،رستوران و یک کلوپ شبانه وجود دارد که با آسانسوری که در ۹ طبقه وجود دارد میتوان به این قسمت از برج رفت و به تماشا ی منظره ای خیره کننده از استانبول نشست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید