خیابان استقلال  خیابانی معروف در قسمت اروپایی شهر استانبول در محله ی تاریخی بی اغلو واقع شده است.این خیابان به طول تقریبا ۳ کیلومتر پرازدحام ترین خیابان استانبول است.تقریبا در تمام ساعات شبانه روز مملو از جمعیت است و در روز های آخرهفته حدود ۳ میلیون نفر در روز از این خیابان دیدن می کنند.

در دوران عثمانی ها این خیابان به عنوان خیابان بزرگ شناخته می شد اما بعد از پیروزی جمهوری ترکیه نام این خیابان به خیابان استقلال تغییر پیدا کرد.

خیابان استقلال شامل کافه، رستوران، بوتیک و مرکز خرید است و پاساژ چیچک یکی ازمکان های تاریخی معروف در این خیابان است.در ابتدای خیابان استقلال میدان تکسیم و در انتهای خیابان برج معروف گالاتا قرار دارد.

در انتهای جنوبی خیابان استقلال، دومین ایستگاه متروی قدیمی جهان به نام تونل قرار دارد.همچنین دبیرستان آلمانی استانبول که یکی از بهترین مراکز آموزشی ترکیه است در نزدیکی تونل واقع شده است. قدیمی ترین دبیرستان ترکیه هم در وسط خیابان استقلال قرار دارد. در این خیابان چندین کلیسا هم وجود دارد که بهترین و بزرگترین آنها کلیسای سنت آنتونی پادوا می باشد.این کلیسا محل عبادت مسیحیانی است که در این کشور زندگی می کنند.

دیدنی های این خیابان از جمله سینما های تاریخی، پاساژهای تاریخی، کلیسا ها و گالری های هنری نمونه های خیره کننده از معماری نئوکلاسیک و هنر قرن نوزدهم ترکیه است.

خود خیابان استقلال، کافی شاپ ها و چایخانه های محلی، نقاشی های روی دیوار، عتیقه فروشی ها، فروشگاه های برند، همه و همه سوژه های مناسب و زیبایی برای عکاسی هستند.

در یکی از خیابان های جانبی خیابان استقلال، خیابانی وجود دارد به نام خیابان فرانسوی که یکی از مکان های برجسته ومحبوب برای توریست ها می باشد.دکور خیابان شبیه خیابان های فرانسوی است اما در رستوران های این خیابان غذای فرانسوی سرو نمی شود.

خیابان شلوغ استقلال بسیار تمییز و متحدالشکل می باشد و ساختمان های واقع در این خیابان، افسانه های تاریخی از عصر عثمانی را بازگو می کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید