شفشاون شهری است تاریخی با قدمت ۶۰۰ سال که در جنوب تنگه جبل الطارق واقع شده است. این شهر حدود ۳۵ هزار نفر جمعیت دارد و به دلیل شهرتی که از رنگ آمیزی آبی ساختمان هایش کسب کرده سالانه گردشگران زیادی را به خود را جذب می کند. این شهر دیدنی های زیادی دارد که عمیق ترین غار آفریقا یکی از آنهاست.
برای رفتن به شفشاون می توانید با اتوبوس یا ماشین مسافتی ۶ ساعته را طی کنید و به این شهر رمزآلود و زیبا برسید.
داستان های زیادی در مورد این که چرا شفشاون به رنگ آبی است وجود دارد. افرادی بر این باورند که این کار توسط یهودیانی که در آن جا ساکن شدند، انجام شده است. عده ای دلیل این کار را دور کردن پشه ها می دانند در حالی که بعضی افراد این رنگ را نشان دهنده رنگ آبی دریا می دانند. دلیلش هر چه که باشد ایده خوبی برای این شهر بوده و باعث شهرت جهانی این شهر شده است.
شفشاون مکان بی نظیری برای گشتن و عکاسی است. می توان ساعت ها در کوچه پس کوچه های این شهر زیبا گشت و از سوژه های فراوانی که وجود دارد تصاویر هنرمندانه ثبت کرد.
خرید کردن در این شهر آبی زیبا یکی از جاذبه های توریستی به شمار می رود گرچه ممکن است مانند شهرهای بزرگی چون کازابلانکا و مراکش بازارهای متنوع و بزرگ نداشته باشد اما می توان سوغاتی های خوبی مانند فرش، پتوهای دست بافت و سفال های رنگارنگ را از این شهر آبی با کوچه های پر پیچ و خم تهیه کرد. از دیگر مواردی که در بازارها به آن برخورد می کنید حناهای رنگی است که برای آراستن دست و پا در مراسم عروسی و… به کار می رود.
گردشگران می توانند آرامشی را در این شهر بیابند که به ندرت در شهرهای بزرگ یافت می شود. این شهر کوچک با مکان های دنجی که دارد می تواند ساعت ها شما را مشغول کند و آرامش وصف ناپذیری را برایتان به ارمغان بیاورد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید