میدان مردکا یا استقلال در مقابل ساختمان عبدالصمد واقع شده است. دلیل نام گذاری آن به استقلال رسیدن مالزی در تاریخ ۳۱ آگوست ۱۹۵۷ است که در این محل به وقوع پیوست. تا قبل از این تاریخ این کشور مستعمره انگلیس بود و در تاریخ ذکر شده مردم توانستند پرچم انگلیس را پایین آورده و پرچم مالزی را به اهتزاز در بیاورند.
یکی از ویژگی های بارز این میدان وجود بلندترین میله پرچم دنیا است که ارتفاعی ۱۰۰۰ متری دارد.
این میدان زمین چمنی دارد که در روزهای استعمار محل بازی بازیکنان کریکت بود. امروزه این میدان نقطه شروع و پایان مسابقات ماراتن است.
در این میدان تابلوهایی قرار دارد که شامل عکس شش نخست وزیر این کشور و اقدامات مهم آنان است. از تونکو عبدالرحمان که به پدر استقلال شهرت داشته تا ماهاتیر محمد که به پدر مدرنیزه شهرت دارد و دیگر نخست وزیران. این تابلوها برای قدردانی از افرادی است که هر کدام به نوبه خود سهم بزرگی در پیشرفت این کشور داشته اند.
از دیگر جاذبه های میدان مردکا نماد “من کوالالامپور را دوست دارم” است که توریست ها علاقه زیادی به عکس گرفتن در کنار این نماد دارند. در کنار این نماد قرمز رنگ تابلویی وجود دارد که در آن ژست های جالبی را به شما نشان می دهد و می توانید از این ژست ها برای عکس گرفتن استفاده کنید.
برای رفتن به این مکان می توانید با استفاده از خطوط LRT در ایستگاه مسجد جامک Masjid Jamek یا پاسار سنی پیاده شوید و با پیاده روی ۱۰ دقیقه ای خود را به میدان برسانید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید