بانکوک پایتخت کشور تایلند و پر جمعیت ترین شهر آن محسوب می شود. این شهر مساحتی حدود ۱۵۶۸.۷ کیلومتر مربع و تا سال ۲۰۱۰ جمعیت ۸.۲۸۱ نفری داشته است.
واحد پولی در این شهر بات بوده و اختلاف ساعت آن با ایران +۷ است.
بانکوک نیز مانند بقیه شهرهای تایلند دارای آب و هوای گرم استوایی است اما به طور کلی می توان گفت که سه فصل گرم، بارانی و سرد را تجربه می کند.
میانگین دما در بانکوک ۲۲ درجه سانتی گراد است اما بالاترین دمای ثبت شده در این شهر ۴۰.۱ درجه و کمترین آن ۹.۹ درجه سانتی گراد بوده است.
از دسامبر تا آوریل را فصل گرم می نامند. فصل بارانی از اواسط ماه می شروع می شود و تا اکتبر ادامه دارد. فصل سرد که به خورشید خنک معروف است تا ماه فوریه طول می کشد.
بهترین زمان سفر به بانکوک از لحاظ هزینه ماه های آوریل تا اکتبر و از نظر آب و هوایی از نوامبر تا مارچ است.
رونق اقتصادی در آسیا در دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی باعث که شرکت های چند ملیتی زیادی به بانکوک آمده و دفاتر خود را در این شهر بنا تاسیس کنند. امروزه بانکوک به نیرویی منطقه ای در امور مالی و تجاری تبدیل شده و رونق بسیاری دارد.
بانکوک که یکی از مقاصد محبوب گردشگری جهان است، در سال ۲۰۱۷ میزبان ۲۰ میلیون بازدید کننده در یک شبانه روز بوده است.
بانکوک سالانه میزبان جشنواره های زیادی است که از جمله آن ها می توان به جشن آب سونگران (از ۱۳ تا ۱۵ آوریل) و فستیوال لانترن در ماه نوامبر اشاره کرد.
روز تولد پادشاه و ملکه نیز به روز ملی پدر و و مادر نامگذاری شده و جشن گرفته می شوند.
برای رفت و آمد در این شهر می توانید از وسایل گوناگونی مانند مترو، تاکسی، اتوبوس، قایق های سریع و توک توک که یک نوع تاکسی کوچک وارزان است، استفاده کنید.
جاذبه های فراوان این شهر گروه های مختلف توریسی را به این شهر جذب می کند. کاخ های سلطنتی، معابد، موزه ها، تنوع غذایی، مراکز خرید و فروشگاه ها از عواملی هستند که بانکوک را میان گردشگران محبوب کرده است.
معبد وات آرون، کاخ بزرگ یا گرند پالاس، معبد بودای خمیده، بازارچه های شناور و … از جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می روند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید