آکواریوم آنتالیا یکی از بزرگ ترین آکواریوم های جهان است.ساخت این آکواریوم در زمینی به مساحت ۳ هکتار در سال ۲۰۱۱ آغاز و پس از ۲۶۰ روز با پایان مراحل پایانی در تاریخ ۱۵ آگست ۲۰۱۲ درهای آن به روی عموم مردم باز شد.
این مکان که به عنوان یکی از بزرگ ترین مجموعه های آکواریومی جهان می باشد در قلب آنتالیا و ۷۰ متر دور تر از ساحل کونیالتی واقع شده است.
آکواریوم آنتالیا به چند بخش موضوعی هم چون اقیانوسی،جنگل بارانی و ناحیه ی برفی تقسیم شده است که بیش از ۱۰۰۰ نوع آبزی برای بازدید گردشگران دارد.به گفته سازندگان،هدف اصلی طراح ایجاد نوعی هارمونی بین محیط و جانوارن دریایی و خود دریا بوده است.
ورودی این آکواریوم در طبقع همکف واقع شده و در ابتدا بوفه و آفیس های اداری وجود دارند.در ادامه یک تونل ۱۳۱ متری با عمق ۳ متر به چشم می خورد که بزرگ ترین تونل آکواریومی جهان می باشد.
بخش اول تونل دارای پنجره هایی برای دید نزدیک تر به ماهی ها وجود دارد.
بخش دوم دارای بناها و مجسمه های بازسازی شده،مربوط به دوران آتلانتیس به چشم می خورد.
در پایان نیز بخش باز مانده های دزدان دریایی قرار دارد.
کل آب موجود در آکواریوم آنتالیا حدود ۷ میلیون لیتر است که صدها عدد از انواع کوسه ها در آن شامل می باشد.در ابتدای بازدید از این مکان با آبزیان اقیانوس هند،دریای سرخ و اقیانوس آرام روبرو می شوید که در بخش های مجزایی معرفی می شوند.
مخزن اصلی این آکواریوم شامل یک هواپیما در اندازه واقعی،کشتی و لاشه های زیر دریایی می باشد.
از دیگر ایده های آن می توان به یک ماشین غرق شده و برخی از مقبره های سبک مصری اشاره کرد.
در بالای این آکواریوم هوای آزاد در جریان است و این امکان را برای گردشگران به وجود می آورد تا لباس غواصی پوشیده و در آکواریوم شنا کنند.
رستوران هایی در بخشی از مجموعه آکواریوم آنتالیا قرار دارد که گردشگران برای صرف غذا و نوشیدنی از آنجا استفاده می کنند.
همچنین هر چند وقت یک بار نیز یک کنسرت کوچک ویلن در این مجموعه اجرا می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید