< خانه اماکن گردشگری پنج شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۷

برج العرب

برج العرب

برج العرب یکی از جاهای دیدنی دبی و بلند ترین هتل جهان است که در بزرگراه جمیرا قرار دارد.این برج در جزیره ای مصنوعی که به منظور احداث همین هتل در خط ساحلی دبی  به وجود آمده،ساخته شده است که ارتفاعی حدود ۳۲۱ متر دارد.این هتل تجملی که یکی از گران ترین هتل های جهان به شمار می رود،تنها هتل ۷ ستاره جهان نیز شناخته شده است و از هر نقطه ای در دبی می توان آن را مشاهده کرد. ساخت این بنا در سال ۱۹۹۴ شروع،و در سال ۱۹۹۹ به پایان رسید.

برج مورد اشاره را “تام رایت” معمار آمریکایی طراحی کرده است و قرار بود به گونه ای طراحی شود که نماد شهر به شمار رود.

ساخت پایه های این بنا با سنگ های بزرگ و بتن ریزی در اقیانوس حدود ۳ سال طول کشید.۲۳۰ ستون بتنی کوبیده شده درون شن ها،در عمق ۴۰ متری آب پی این بنا را نگه داشته اند.برای ساخت برج العرب چندین شرکت و پیمانکار از بریتانیا،ایالات متحده و دبی به علاوه ی ۳۰۰۰ کارگر همکاری داشته اند.در مجموع برای ساخت این هتل ۶۵۰ میلیون دلار هزینه شده است.

برج‌العرب ۲۰۲ اتاق دارد که همه‌ی آن‌ها سوئیت‌هایی دوبلکس هستند.کوچک ترین سوئیت این هتل ۱۶۹ و بزرگ ترین آن ۷۸۰ متر مربع وسعت دارد.

هم چنین این هتل دارای ۱۸ آسانسور،۲۸ طبقه ی دوگانه و رستوران های بی نظیری می باشد.المحاره یکی از این رستوران های این مجموعه است که دارای یک آکواریوم دریایی بزرگ می باشد و ۱ میلیون لیتر آب درون خود نگه می دارد.این رستوران از کف تا سقف با پنل های شیشه ای پوشانده شده است.

این ساختار با شکوه میزبان مرتفع ترین زمین تنیس جهان است که در بالا ترین طبقه این برج قرار دارد.مهم تر از همه در بالای این سازه و در ارتفاع ۲۱۲ متری از سطح دریا یک قرود هلیکوپتر با ۲۴ متر پهنا وجود دارد که امکان فرود و صعود از این برج به وسیله ی هلیکوپتر را ممکن می سازد.به طور کلی این مجموعه دارای سوئیت هایی با اتاق های لوکس،سوئیت های باشگاهی،سوئیت های دوگانه،سالن غذا خوری،رستوران آسیایی،رستوران های باب الیام،باغ مارینا،آمفی تئاتر،کتابخانه ی دبوانیا وچندین امکانات مختلف دیگر را در خود دارد.
آدرس: بزرگراه جمیرا، دبی، امارات متحده عربی

سایر جاذبه های گردشگری دبی