جزایر پرنس از جاذبه های گردشگری مهم شهر استانبول است که مجموعه ای از ۹ جزیزه ی کوچک و بکر  می باشد که در دریای مرمره و چند کیلومتری استانبول واقع شده است. استانبول از طرف شمال با دریای سیاه و از طرف جنوب با دریای مرمره احاطه شده به همین دلیل دارای چندین جزیره زیبا و دیدنی می باشد که یکی از آنها جزایر زیبای پرنس است.

این جزایر ۹ گانه با نام های کینالی آدا، بورگاز آدا، هیبلی آدا، بیوک آدا، صدف آدا، قاشق آدا، سیوری آدا، یاسسی آدا و طاوشان آدا در قسمت آسیایی ترکیه واقع شده اند.فقط چهار جزیره ی کینالی آدا، بورگاز آدا، هیبلی آدا و بیوک آدا به روی گردشگران باز است.

در این مجموعه جزایر، جزیره بیوک آدا بزرگترین و محبوب ترین جزیره بوده که زیبایی ها و جذابیت های این جزیره زبانزد است.

دلیل نام گذاری این جزایر به نام جزایر پرنس(شاهزادگان) این بوده که شاهزادگان طرد شده خود را به این جزایر تبعید می کردند.

ویزگی اصلی جزایر پرنس سکوت و آرامش این جزایر است به این دلیل که استفاده از وسایل نقلیه ای که با موتور کار می کند ممنوع است و برای رفت و آمد در این جزیره باید از دوچرخه و درشکه استفاده کنید.

جزایر پرنس دارای مساجد، کلیسا ها و جنگل های زیادی می باشد.جزیره بیوک آدا دارای اماکن تاریخی متعددی است که می توان به کلیسای آییا یورگی، کلیسای آییوس نیکولاس، مسجد حمیدیه و … اشاره کرد. جزیره بورگاز آدا بیشتر مورد توجه یونانی های ساکن شهر استانبول بوده  در حالی که جزیره کینالی آدا بیشتر مورد توجه ارامنه بوده است.جزیره هیبلی آدا قبلا جزیره ذخایر مس بوده و یک کلیسای ارتودوکس دارد.

در جزایر پرنس تعدادی رستوران و کافه زیبا به چشم می خورد که گردشگران هنگام خستگی و گرسنگی می توانند به آن ها مراجعه کنند.اگر بخواهید در تعطیلات خود از جزایر پرنس بازدید کنید باید یک روز کامل وقت بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید