محله‌ی چینی‌ها یکی از مکان های دیدنی و گردشگری های شهر سنگاپور می باشد.
این محله که یکی از قدیمی ترین محله هایی است که چینی های مهاجر به این کشور آن در سکونت داشتند، یکی از نماد های مهم سنگاپور نیز محسوب می شود.
قدمت این محله به سال ۱۸۲۱ میلادی باز می گردد.
محله ی چینی‌ها در سنگاپور در ابتدا به طور کامل در اختیار چینی‌ها بوده و آثاری از جمله مرکز فرهنگی چینی‌ها، خیابان غذای چینی و بازار شب، نشانه‌های ساکنین اولیه این محله در سال‌های گذشته را نشان می دهد.
در محله ی چینی ها ساختمان های بلند و مدرن، مغازه های قدیمی، بازارچه ها و غذاخوری های چینی وجود دارد که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.بسیاری از ساختمان های قدیمی با معماری چینی در این محله به همان صورت اولیه خود دست نخورده باقی مانده است.
این محله ی چینی مکانی مناسب برای گشت و گذار و همچنین خرید می باشد، در خیابان های این محله غرفه های لباس، وسایل تزئینی، وسایل منزل، گل و گیاه و .. به چشم می خورد.
ساعت کار فروشگاه‌ها در این محله با هم متفاوت است اما معمولا از حدود ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر مغازه‌ها باز هستند.
بهترین زمان برای بازدید از محله‌ی چینی‌ها، ایام سال نوی چینی یعنی ماه‌های ژانویه یا فوریه می باشد، چرا که حدود یک ماه قبل از شروع سال نو در این محله که با نورپردازی های زیبایی تزئین می شود، سال نو را جشن می گیرند.همچنین علاوه بر جشن روز های سال نو، جشن نیمه پاییز هر سال در ماه سپتامبر برگزار می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید