مسجد جمیرا

مسجد جمیرا

مسجد جمیرا که از جاذبه های گردشگری دبی می باشد یکی از زیبا ترین و معروف ترین مسجد های این شهر است که در محله جمیرا واقع شده است.
مسجد جمیرا یکی از نشانه های غالب شهر مدرن اسلامی می باشد که در سنت فاطمی و قرون وسطی ساخته شده است. این سبک بر اثر تلفیق معماری کشور های شرقی و غربی به وجود آمده است به همین دلیل است که در آن عناصری از معماری باستانی، بیزانسی، مصری، معماری قبطی و آفریقای شمالی به چشم می خورد.
مدت ها قبل از اعراب در مناطق جمیرا ماهیگیران، غواصان مروارید و تاجران زندگی می کردند اما بعد از سال ۱۹۶۰ جمیرا منطقه اصلی برای خوابگاه خارج از کشور غربی افراد ثروتمند بود که با گسترش عظیم امارات از سال ۱۹۹۵ شاهد رشد در تحولات مسکن در دبی بوده است.
این بنای تاریخی از معدود مسجدهای موجود در دبی است که پیروان همه ادیان اجازه ورود به آن را دارند.
این مسجد دارای یک گنبد زیبا به ارتفاع ۱۶ متر و دو مناره به طول تقریبی ۴۰ متر سنگ کاری شده و یک منبر بسیار مجلل که نمونه ای از معماری نوین می باشد،است.
این مسجد که یکی از مقدس ترین مکان های دبی می باشد، با الگو های تزئینی غنی و خوشنویسی عرب تزئین شده است. این عبادتگاه مشهور که مثالی بارز از معماری اسلامی است، از سنگ های گران مایه ای به رنگ کرم و صورتی کم رنگ ساخته شده و با طرح برجسته هایی ساده، زیبا سازی شده است.
تصویر این مسجد به عنوان سمبلی بر روی اسکناس های ۵۰۰ درهمی چاپ شده است.
آدرس: بزرگراه جمیرا، دبی، امارات متحده عربی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید