معبد حقیقت در شمال شهر پاتایا و در جاده ی ساحلی واقع شده است و چشم اندازی بسیار زیبا به دریا و شهر دارد. این معبد که یکی از معابد بودا در تایلند است در سال ۱۹۸۱ توسط یک تاجر تایلندی که سرمایه اش را در راه ساخت پروژه های میراث فرهنگی هزینه می کند، بنا نهاده شد. با این که اسکلت این بنا به نظر آماده میرسد اما ریزه کاری های کلی و مربوط به نما هنوز تمام نشده و طبق برنامه ریزی ها تا سال ۲۰۵۰ ادامه خواهد داشت. این معبد در مقایسه با معابد دیگر تایلند از قدمت کمتری برخوردار است و تازه ساخت محسوب می شود. با وجود عمر کم، این معبد در میان بوداییان اهمیت زیادی دارد و بسیار مورد احترام است.
این معبد ارتفاعی در حدود ۱۰۵ متر دارد و در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار قرار گرفته است. ویژگی که معبد حقیقت را از دیگر معابد متمایز می سازد جنس آن است که تماما از چوب است و حتی یک میخ فلزی در آن بکار نرفته است.
این معبد چهار گوشه اصلی دارد که نشان دهنده ی چهار مذهب تایلندی، هندو، چینی و خمر است. کنده کاری ها و مجسمه هایی که در این معبد وجود دارد خیره کننده است و هر کدام خدایان و افسانه های مربوط به ملل مختلف را معرفی می کند
برای بازدید از این معبد می توانید از تورهایی که هر ۳۰ دقیقه یک بار به سمت معبد می روند استفاده کنید و از توضیحاتی که راجع به نمادها و خدایان می شنوید اطلاعات جالبی را کسب کنید. برای بازدید از این معبد به ۲ ساعت زمان نیاز دارید.
علاوه بر بازدید معبد می توانید در محوطه ی معبد فیل سواری کنید و با پرداخت هزینه جداگانه، لباس های محلی پاتایا را بر تن کرده و عکس بگیرید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید