معبد مادر در شرق جزیره ی بالی واقع شده و یکی از جاذبه های گردشگری این جزیره به شمار می رود.
این معبد در ارتفاع ۱۰۰۰ متری از سطح دریا، در کوهپایه ی آتشفشان آگونگ قرار گرفته است و دارای شکوه و جلوه ی خاصی می باشد به طوری که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. این معبد علاوه بر جاذبه های تاریخی، آموزه هایی از دین و رسوم دینی هندوها را برای بازدیدکنندگان عرضه می کند.
معبد مادر یکی از بزرگ ترین معبد های بالی می باشد که ۸۶ معبد دیگر را در خود جای داده است. این معبد توسط مزارع برنج، تپه ها، کوه ها و رودهای زیبا احاطه شده و منظره ای فوق العاده را پیش روی گردشگران قرار می دهد.
معبد مادر که بیش از هزار سال قدمت دارد، به مقدس ترین معبد بالی شناخته می شود.
اکنون با گذشت بیش از هزار سال از زمان احداث این معبد، هنوز هم این مکان میزبان برگزاری مراسمات و آیین های مذهبی هندوها می باشد و هر ساله بیش از ۷۰ مراسم مذهبی و دینی در معبد مادر برگزار می شود که به گردشگران شرکت در یکی از این مراسمات توصیه می شود.
برای بازدید از این معبد لازم است تا دریا در حالت مد قرار گیرد تا بازدیدکنندگان قادر به عبور از راه معبد باشند. معبد مادر به دلیل رفت و آمد زیاد گردشگران و مسافران شلوغ و پر ازدحام است بنابراین بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه، صبح خیلی زود یا نزدیک به غروب آفتاب می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید