یکی از معروف ترین مکان های دیدنی شهر تفلیس پل صلح می باشد که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.
پل صلح نسبتا جوان بوده و در ۶ مه سال ۲۰۱۰ افتتاح شده است.این پل ۱۵۰ متری به دستور شورای شهر تفلیس برای ایجاد بنایی معاصر به منظور ارتباط بخش قدیمی تفلیس با بخش مدرن آن ساخته شده است.
این پل در منطقه قدیمی تفلیس در کنار پارک ریک و بر روی رودخانه کورا قرار گرفته است.
طراحی این پل به شکل حیوان دریایی بوده که با استفاده از فولاد و شیشه به شکل منحنی و قوس دار ساخته شده،طراح این پل یک طراح ایتالیایی به نام “مایکل دی لوچی” می باشد که طراح ساختمان ریاست جهموری و وزرات داخلی و خارجی نیز بوده است.
این پل توسط پایه ها، چراغ ها و رقص نور های فراوانی تزئین شده که شب ها آن را از منظره ای دیدنی برخوردار کرده است.طراحی نور این بنا نیز توسط طراح نور فرانسوی “فیلیپ مارتینود” انجام گرفته است.
سقف این مجموعه با ۱۲۰۸ لامپ ال ای دی تزئین شده که بر عهده شرکت های پیریمو و رنا الکترونیک می باشد.
بیشتر حجم این پل را شیشه های قطور تشکیل می دهند و سر تا سر راهروی این پل توسط پنل های شیشه ای پوشیده شده است.هر کدام از این قطعات شیشه ای بکار رفته وزنی حدود ۷۵۰ کیلوگرم دارند.این شیشه ها توسط شرکت شیشه گلاتز که یک شرکت معتبر آلمانی و با سابقه در زمینه شیشه های مقاوم می باشد، ساخته شده است.این پل بهترین مکان برای تماشای منظره کلیسای Metekhi است.
این پل مناظر دیگری را به نمایش می گذارد که از جمله آن می توان به مجسمه Vakhtang Gorgasali بنیان گذار شهر در یک سمت و دفتر ریاست جمهوری گرجستان در سمت دیگر اشاره کرد.
همچنین خیابان لسلیدزه و منطقه شاردنی تفلیس نیز در نزدیکی این پل واقع شده اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید