کوه لیکابتوس یکی از زیباترین جاذبه های آتن

کوه لیکابتوس

تریپ آنلاین-یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی آتن کوه لیکابتوس است که بلند ترین نقطه شهر بوده و در بالای این کوه میتوانید نمایی ۳۶۰ درجه از شهر را مشاهده کنید. همچنین از بلندترین نقطه این کوه جاذبه های آتن همچون آکروپولیس، استادیوم پاناتینایکو و کلیسای سنت جورج دیده می شود.
این تپه در ارتفاع ۲۷۷ متری بالاتر از سطح دریا قرار دارد. صعود به این کوه برای بسیاری از گردشگران تور یونان سخت است ولی به عقیده خیلی از آنان ارزشش را دارد. مسیر کوهنوردی از ابتدای خیابان آریستوپو در کولاناکی شروع می شود. اگر توانایی صعود ندارید، علاوه بر کوهنوردی، امکان استفاده از تله سیژ نیز برای دسترسی به ارتفاعات در خیابان پلوتارکو و آریستوپو وجود دارد.
طبق داستان های قدیمی کوه لیکابتوس پناهگاه گرگها بوده است و گفته می شود که احتمالا نام آن هم مرتبط با همین داستان ها باشد. همچنین در اسطوره های یونانی این کوه به آتنا، الههٔ نگهبان شهر آتن، نسبت داده شده است.
اگر میخواهید نمایی بینظیر از هر دو سوی شهر تاریخی آتن را تماشا کنید یا به عبارتی دیگر تمام آثار باستانی و زیبای آتن را یکجا با هم ببینید، نقطه ای بهتر از بالای کوه لیکابتوس پیدا نخواهید کرد.
صرف نظر از وضعیت آب و هوا، قله ی این کوه بهترین نقطه برای گرفتن عکس های پاناروما است. اگر از پله های کوه پایین بیایید هم میتوانید از یک ناحیه دلپذیر و سرسبز عبور کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید