برج مخابراتی کوالالامپور یکی از جاذبه های کشور مالزی است که در سال ۱۹۹۵ ساخته شد.
ارتفاع این برج به ۴۲۱ متر می رسد و پنجمین برج بلند جهان شناخته می شود. این برج از نمادهای معروف کشور مالزی است و تقریبا از تمام نقاط شهر قابل مشاهده است.
در ساخت این برج از خطوط عربی، کاشی کاری اسلامی استفاده شده و نکته جالب توجه، استفاده از هنر هنرمندان مقرنس کار اصفهانی است.
برج مخابراتی کوالالامپور دارای چشم اندازی بسیار زیبا است ومی توان از دو عرشه مختلف آن شهر را نظاره کرد. در قسمت عرشه سرپوشیده تلسکوپ های وجود دارند که می توان شهر را با جزییات رصد کرد و در قسمت عرشه سر باز این برج اتاقک های شیشه ای وجود دارد که گردشگران می توانند به داخل آن رفته و با منظره فوق العاده ای که وجود دارد عکسی به یادگار بیاندازند.
این برج همچنین دارای رستوران گردانی به ظرفیت ۲۵۰ نفر است که در ارتفاع ۲۸۲ متری قرار گرفته است و به دور مرکز خود می گردد.
در محوطه برج مخابراتی کوالالامپور سرگرمی های دیگری نیز وجود دارد. خانه برعکس یکی از این سرگرمی هاست. خانه برعکس محوطه ای است که در آن اتاق های مختلف و لوازم یک خانه به صورت وارونه واز سقف آویزان شده اند و گردشگران می توانند عکس های جالبی را در آن ثبت کنند.
روبروی قسمت ورودی برج مخابراتی، جنگل استوایی بوکیت ناناس که به جنگل اکوپارک نیز معروف است وجود دارد. مساحت این جنگل در حدود ۱۱ هکتار است که از آن به عنوان ریه سبز کوالالامپور یاد می شود. در این پارک جنگلی می توانید انواع درختان استوایی را ببینید و اگر شانس با شما یار باشد می توانید پروانه های رنگارنگ و میمون های دم دراز و سنجاب هایی که در این پارک زندگی می کنند را مشاهده کنید.
بازدید از این پارک جنگلی رایگان است و همه روزه و حتی روزهای تعطیل می توان از آن بازدید کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید