خور دبی یکی از مناطق پر طرفدار و جذاب برای مردم محلی و گردشگران دبی می باشد و شهر را به دو قسمت دیره در شمال و بر دبی در جنوب تقسیم می کند.
خور دبی یک پیش آمدگی رود خانه شکل است از خلیج فارس به داخل خاک دبی در امارات متحده عربی. نهایت این پیش آمدگی در منطقه ای به نام “ابوکدره” در سر راه العویر و به شکل یک قلاب واقع شده که آن را راس الخور می نامند. این قسمت خور کمی عریض تر است و دو قسمت جزیره مانند در آن واقع شده است که محل استراحت پرندگان مهاجر و مرغان دریایی است.
خور دبی از میان قلب شهر دبی می گذرد و لنج های سنتی عربی که در حال عبور در طول این نهر بزرگ هستند، به چشم می خورد. این خور مدت زمان کمی است که در دبی ساخته شده است اما پیشرفت چشم گیری داشته است.
این منطقه عنصر قدرتمندی در رشد شهر دبی محسوب می شود چون اولین چیزی که مهاجران این منطقه را به خود جذب می کند، ماهیگیری و صید مروارید در خور دبی است.
گمرک داو که در شمال پل آل مکتوم قرار دارد محل بارگیری کشتی ها در امتداد ساحل خور دبی است و لنج های آن که نزدیک به ۱۰۰ سال عمر دارند برای تجارت های کوچک در سراسر خلیج مورد استفاده قرار می گیرند.
کشتی ها برای تجارت معمولا از این بار انداز راهی کویت، ایران، عمان، هند و شاخ آفریقا می شوند. این منطقه در واقع بخشی باقی مانده از اقتصاد سنتی امارات است که هنوز هم در جریان است.
در سمت غربی خور رستوران های متعددی وجود دارد. این رستوران ها در ناحیه ای به نام شندقه واقع شده است. در قسمت شرقی خور دبی نیز ساختمان های مجلل، کتابخانه عمومی، هتل های مدرن، بازار داروهای سنتی و ایستگاه قایق های تاریخی که بیش از یک قرن در خور دبی فعالیت دارند، دیده می شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید