قلعه آنکارا

قلعه آنکارا

قلعه آنکارا که در شهر بزرگ آنکارا واقع شده است، قرن هفتم پس از میلاد بنا شد. این قلعه متعلق به امپراطوری روم شرقی بوده و و استفاده از آن همین طور در تا دوره ی ترک های سلجوقی و امپراطوری عثمانی ادامه یافت.
در حال حاظر بازدید کنندگان می توانند قلعه ی متعلق به اوایل قرون وسطی را مشاهده کنند که شامل یک ردیف دیوار داخلی و یک ردیف دیوار بیرونی به همراه برج های زیادی است که از سنگ تراشیده شده اند.
این سبک معماری منحصر به فرد نمایانگر سنت و فرهنگ معروف ترکیه است و بازدید کنندگان می توانند اجرای موسیقی و آثار هنری بی نظیر این قلعه را با هم تماشا کنند. در طول ماه تابستان نیز کنسرت ها و جشنواره های بسیاری در این قلعه برگزار می شود که بازدید کنندگان بسیاری را به خود جذب می کنند.
قلعه ی آنکارا روی تپه ای بلند و سرسبز به نام اولوس قرار دارد و همین موضوع بر ابهت وزیبایی آن می افزاید. با تماشای این ساختمان عظیم به یاد فیلم های تاریخی و قلعه های با شکوه امپراطوران خواهید افتاد.
در اطراف قلعه ی آنکارا هنوز هم میتوانید خانه های روستایی و محلی مردمان بومی را با همان بافت قدیمی مشاهده کنید.خانه هایی که پنجره های آن با گلدان های گلی و گل های رنگارنگ تزیین شده است .وجود همین خانه های جذاب در نزدیکی قلعه آنکارا باعث شده تا زندگی در این منطقه شبیه به تلفیقی از دنیای مدرن امروزی و تاریخ کهن ترکان شود.
باید بدانید که قلعه ی آنکارا دو درِ ورودی دارد و گردشگران زیادی این نکته را نمی دانند و همه از دری که فروشگاه های سوغاتی دارد، وارد می شوند. خوب است بدانید که می توانید هنگامی که تعداد بازدیدکنندگان زیاد است، از در دیگر هم استفاده کنید؛ اما برای یافتن این در باید دقیق باشید زیرا هیچ تابلوی راهنمایی ندارد. درِ محبوب قلعه نزدیکِ موزه تمدن آناتولی قرار دارد.
متاسفانه مسئولان رسیدگی خاصی به وضعیت گردشگران قلعه ی آنکارا نمی کنند و وسایل نقلیه ی عمومی خاصی هم برای رسیدن به آن وجود ندارد. شما برای رسیدن به آن باید یا از وسایل نقلیه خودتان استفاده نمایید و یا با تاکسی و تورهای گردشگری به این قلعه بروید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید